Zakończony

Konkurs "Zrób palmę wielkanocną i wygraj" gmina Ziębice

Opis konkursu

Miejska Biblioteka Publiczna w Ziębicach zaprasza dzieci i młodzież z gminy Ziębice do udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Prace można zgłaszać do 4 kwietnia, do godz. 15:00 (wraz z w metryką zawierającą imię i nazwisko autora oraz nazwę szkoły i klasę). Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 8 kwietnia podczas V Ziębickiego Jarmarku Wielkanocnego.
Prace będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne). Każdy uczestnik konkursu może przygotować tylko jedną pracę. Istnieje pełna dowolność materiałów, z których może powstać palma. Mogą to być np.: gałązki wierzby z baziami, bukszpan, kwiaty suszone, trawy, zioła czy bibułka. Oceniając prace jury weźmie pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność formy, zastosowanie tradycyjnych form zdobniczych oraz estetykę wykonania.
Celem konkursu jest m.in. kultywowanie tradycji ludowych, kształtowanie umiejętności tworzenia kompozycji przestrzennych, a także rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na piękno przyrody najbliższego otoczenia.

Nagrody

pocieszajki

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: barszcz

Podobne konkursy

Brak komentarzy.